Starožitnictví Antikvita -

Odhady starožitností - posouzení ceny starožitností

Chcete znát cenu starožitností, které vlastníte? Potřebuje notář písemné hodnocení pro dědické účely? Chce po vás papír pojišťovna nebo snad policie v případě, že jste byli vykradeni? Rádi si s vámi o vašich starožitnostech nezávazně popovídáme, ujistíme vás o hodnotě věcí nebo je porovnáme se sběratelskými trendy. Pokud se chcete v rodině například spravedlivě rozdělit či znát jejich opravdovou hodnotu, nebojte se k nám přijít. Nebudeme se zlobit, když si věc spolu s našimi informacemi odnesete. Rádi se o své zkušenosti podělíme. Konec konců, můžete srovnávat i s věcmi vystavenými k prodeji. Máme v obchodě zhruba 10.000 položek.

Pokud potřebujete odhad šperku, prstenu, diamantu, obrazu nebo jakékoli jiné starožitnosti, tak u nás jste na správné adrese. Informujte se u nás v prodeji nebo nákupu.

Posouzení a odhad provedeme vždy zdarma v případě, že věc chcete nabídnout k prodeji. V případech, kdy potřebujete písmené hodnocení účtujeme poplatek v řádu stovek korun. Navštivte nás ve výkupních hodinách, tedy ve středy a čtvrtky 10-12 a 14-17 hod. Při větším množství nebo velmi cenných předmětech je možné domluvit i individuální návštěvu v našich prostorech či přímo u vás doma. Šperky je však třeba pro přesné a zodpovědné měření a posouzení přinést k nám.

Odhad šperk diamant

Naší specializací jsou šperky, zejména šperky s diamanty - brilianty. Pro posouzení jejich kvality a ceny používáme nejmodernější a nejpřesnější pomůcky a přístroje. Samozřejmostí je vydávaný certifikát pravosti ke každému šperku. Brilianty nakupujeme přímo na světových burzách, příznivou cenu dosahujeme vyloučením všech mezičlánků a dalších obchodníků. Největší zárukou je dlouholetá praxe v oboru s danou specializací. Po absolvování vysoké školy bylo mou praxí 5 let na Puncovním úřadě Praha ve funkci inspektora, poté práce ve zlatnickém družstvu Soluna Praha a pak již stále od roku 1990 v obchodě Antikvita.

Odhad obrazu

Pro stanovení hodnoty a ceny obrazu je důležité určit jeho stáří, techniku provedení, eventuelní opravy a poškození. Samozřejmě nejvíc se v současné době hodnotí autor, tedy jméno malíře. Je třeba rozpoznat signaturu a vyloučit jakékoli pochybnosti o pravosti. Opíráme se o dlouholeté zkušenosti i technické pomůcky, bohatou knihovnu srovnatelných děl, signatur, aukčních výsledků, spolupracujeme se zkušenými restaurátory, konzultujeme i s Národní galerií v Praze, zajistíme posudek uznávaných kunsthistoriků.

Jsme schopni zajistit i odbornou opravu obrazu nebo dobové odpovídající rámování.

Starožitné umění Antikvita - prodej starožitností

DOVOLENÁ

od čtvrtečního odpoledne 13/6 do 21/6 bude výkup z důvodu dovolené uzavřen. Děkuji za pochopení. Prodejna bude otevřena jako vždy.

INSTAGRAM

Podívejte se také na náš Instagram antikvita_prague_cz , věříme, že se Vám bude naše prezentace líbit!