Starožitnictví Antikvita -

O nás

Obchod zbožím starožitným Antikvita patří mezi jeden z prvních soukromých obchodů se starožitnostmi v České republice vzniklých po roce 1989. Velmi nám záleží na naší tradici, majitel ing. Antonín Popelák, místopředseda Sdružení obchodníků se starožitnostmi, posuzuje a ohodnocuje starožitné předměty v tomto obchodě již od roku 1990. Prakticky neměnný je i milý a pozorný personál prodejny.

Právě tradice a pevná kontinuita může zaručit i seriozní jednání a názor opřený o dlouholeté zkušenosti z praxe. Náš kamenný obchod je zárukou jasných pravidel a čestného jednání. Provize z  komisního prodeje je pouhých 23 procent včetně DPH bez dalších nákladů a poplatků. Samozřejmě veškeré starožitnosti jsme schopni vyplatit bez omezení i v hotovosti. Možná je i konzultace zdarma nebo ohodnocení věcí doma bez rizika anonymních návštěv na inzerát.

Záleží nám na osobním přístupu ke každému zákazníkovi i ke každé krásné starožitnosti. Jsme rádi, že se spokojenost našich klientů odráží ve věrnosti, se kterou nás navštěvují. Patří mezi ně obchodníci z celého světa, turisté, celebrity, ale zejména obyčejní lidé, kteří mají vztah ke sběratelským nebo krásným věcem vůbec. Potěšilo nás, že doporučení našeho obchodu se objevuje například v průvodcích Lonely Planet. Nakupovali u nás bývalí prezidenti České republiky, některé obrazy putovaly od nás přímo do Národní galerie Praha, jiné skvosty užitého umění do Uměleckoprůmyslového muzea v Praze a samozřejmě obohatily mnohé soukromé sbírky nebo se naopak staly milým potěšením jako neobvyklý či kuriozní dárek.

V našem obchodě naleznete starožitnosti „od špendlíku po lokomotivu“. Naší snahou je vyhovět skutečně každému. A tak můžete koupit bižuterní brož z roku 1920 za 99 korun nebo briliantový solitér za miliony .. naší specializací jsou zejména šperky. Ať už ze zlata či stříbra, ať už po našich prababičkách nebo třeba ojedinělý moderní prsten vyrobený ve specielní kolekci pro náš obchod. Výběr je určitě největší v Praze. Prohlédnout si můžete v každém okamžiku několik stovek briliantových prstenů, náramků, náušnic, náhrdelníků, přívěsků nebo broží. Nemusíte se bát, že by briliant byl pro vás nedostupný. Ceny našich šperků začínají již na 3.000 korunách. Můžeme vám však nabídnout i investiční volné kameny – brilianty nebo zlaté mince či „cihličky“. Samozřejmostí je úplná jistota pravosti kamene doložená záručním certifikátem. Šperky jsou vždy ojedinělé, jejich velikost vám náš zlatník upraví na míru.

Spojení ohromného výběru šperků se starožitnostmi je specialitou našeho obchodu. Věříme, že obklopeni minulostí a historií se budete u nás cítit dobře. Najdete u nás krásný porcelán proslulých značek Míšeň, Rosenthal nebo renomovaných českých porcelánek, starožitné sklo i obrazy, kapesní hodinky i staré foťáky, šavle, pušky i vojenská vyznamenání, stříbrné mísy, lžičky i příbory, mosazné svícny i hmoždíře nebo bábovky na chalupu. Kuriozity všeho druhu od vývrtek po různé přístroje, jejichž účel neznáme ani sami. Rádi prodáváme staré hračky, které vám rodiče nekoupili, když jste byli malí.

Přijďte se přesvědčit! Jak napsal pan Werich ve svých pohádkách Fimfárum, název Dejvice vznikl složením slov Dej Více ..

Ing. Antonín Popelák

Starožitné umění Antikvita - prodej starožitností

Vážení zákazníci

dovolte, abych touto formou vyjádřil své zklamání nad výsledkem rozhodování občanů této země. Jsem rozladěn tím, kdo vede náš stát, kým se obklopuje, jak nás reprezentuje a zejména, kterým směrem nás vede. Vadí mi nabubřelost, hulvátství a vnášení nenávisti. Je to jednoduchá a nebezpečná snaha. Patřím mezi označované a veřejně napadané menšiny. Ano jsem podnikatel, kavárna a teď navíc pražák. Z historie známe tyto snahy menšiny označovat, utlačovat, označovat nášivkou.... Respektuji vůli většiny. Uznávám porážku. Nemohu s tím dělat nic. Stál jsem 17. listopadu 1989 na Národní třídě, snažil jsem se vystupovat otevřeně před tím i potom. V tuto chvíli nezbývá než slíbit, že náš kamenný obchod bude i nadále místem, kde se můžete cítit svobodně mezi starými věcmi s historií i příběhem, věcmi jedinečnými, řekl bych menšinovými mezi tím nadbytkem balastu a šmejdu vyrobeného bez lásky a pravdy. Budeme se snažit vás všechny obsluhovat s radostí, můžete k nám dál chodit „bez závazku ke koupi“ nebo si udělat radost nákupem malým či dárkem cenným. Budeme se snažit zpeněžit vaše přebytečné věci či pomoci vám v nouzi, a to finančně nebo i tím, že rád poslouchám všechny vaše příběhy, starosti... ing. Antonín Popelák majitel

Největší diamant v Praze...

který je na prodej najdete v našem obchodě. Má 7.05ct, smaragdový brus, kvalita J/VS. Navíc malé půlměsíčky kolem 0,72ct J/SI. Naprosto mimořádná nabídka....