Starožitnictví Antikvita -

O nás

Obchod zbožím starožitným Antikvita patří mezi jeden z prvních soukromých obchodů se starožitnostmi v České republice vzniklých po roce 1989. Velmi nám záleží na naší tradici, majitel ing. Antonín Popelák, místopředseda Sdružení obchodníků se starožitnostmi, posuzuje a ohodnocuje starožitné předměty v tomto obchodě již od roku 1990. Prakticky neměnný je i milý a pozorný personál prodejny.

Právě tradice a pevná kontinuita může zaručit i seriozní jednání a názor opřený o dlouholeté zkušenosti z praxe. Náš kamenný obchod je zárukou jasných pravidel a čestného jednání. Provize z  komisního prodeje je pouhých 23 procent včetně DPH bez dalších nákladů a poplatků. Samozřejmě veškeré starožitnosti jsme schopni vyplatit bez omezení i v hotovosti. Možná je i konzultace zdarma nebo ohodnocení věcí doma bez rizika anonymních návštěv na inzerát.

Záleží nám na osobním přístupu ke každému zákazníkovi i ke každé krásné starožitnosti. Jsme rádi, že se spokojenost našich klientů odráží ve věrnosti, se kterou nás navštěvují. Patří mezi ně obchodníci z celého světa, turisté, celebrity, ale zejména obyčejní lidé, kteří mají vztah ke sběratelským nebo krásným věcem vůbec. Potěšilo nás, že doporučení našeho obchodu se objevuje například v průvodcích Lonely Planet. Nakupovali u nás bývalí prezidenti České republiky, některé obrazy putovaly od nás přímo do Národní galerie Praha, jiné skvosty užitého umění do Uměleckoprůmyslového muzea v Praze a samozřejmě obohatily mnohé soukromé sbírky nebo se naopak staly milým potěšením jako neobvyklý či kuriozní dárek.

V našem obchodě naleznete starožitnosti „od špendlíku po lokomotivu“. Naší snahou je vyhovět skutečně každému. A tak můžete koupit bižuterní brož z roku 1920 za 99 korun nebo briliantový solitér za miliony .. naší specializací jsou zejména šperky. Ať už ze zlata či stříbra, ať už po našich prababičkách nebo třeba ojedinělý moderní prsten vyrobený ve specielní kolekci pro náš obchod. Výběr je určitě největší v Praze. Prohlédnout si můžete v každém okamžiku několik stovek briliantových prstenů, náramků, náušnic, náhrdelníků, přívěsků nebo broží. Nemusíte se bát, že by briliant byl pro vás nedostupný. Ceny našich šperků začínají již na 3.000 korunách. Můžeme vám však nabídnout i investiční volné kameny – brilianty nebo zlaté mince či „cihličky“. Samozřejmostí je úplná jistota pravosti kamene doložená záručním certifikátem. Šperky jsou vždy ojedinělé, jejich velikost vám náš zlatník upraví na míru.

Spojení ohromného výběru šperků se starožitnostmi je specialitou našeho obchodu. Věříme, že obklopeni minulostí a historií se budete u nás cítit dobře. Najdete u nás krásný porcelán proslulých značek Míšeň, Rosenthal nebo renomovaných českých porcelánek, starožitné sklo i obrazy, kapesní hodinky i staré foťáky, šavle, pušky i vojenská vyznamenání, stříbrné mísy, lžičky i příbory, mosazné svícny i hmoždíře nebo bábovky na chalupu. Kuriozity všeho druhu od vývrtek po různé přístroje, jejichž účel neznáme ani sami. Rádi prodáváme staré hračky, které vám rodiče nekoupili, když jste byli malí.

Přijďte se přesvědčit! Jak napsal pan Werich ve svých pohádkách Fimfárum, název Dejvice vznikl složením slov Dej Více ..

Ing. Antonín Popelák

Starožitné umění Antikvita - prodej starožitností

Největší diamant v Praze...

který je na prodej najdete v našem obchodě. Má 7.05ct, smaragdový brus, kvalita J/VS. Navíc malé půlměsíčky kolem 0,72ct J/SI. Naprosto mimořádná nabídka....

Nebojte se k nám autem

Parkování je v Praze problém všude. I u nás jsou modré zóny, které hlídá auto s kamerou, a tak máte zhruba 15 minut klid, než projede podruhé. Nemusíte se bát odtahu, ten se u nás neužívá. Pár kroků od obchodu je dost míst za poplatek 40 Kč/hod. Po domluvě můžete využít i naše parkovací místo ve dvoře.