Starožitnictví Antikvita -

Odhady starožitností - posouzení ceny starožitností

Chcete znát cenu starožitností, které vlastníte? Potřebuje notář písemné hodnocení pro dědické účely? Chce po vás papír pojišťovna nebo snad policie v případě, že jste byli vykradeni? Rádi si s vámi o vašich starožitnostech nezávazně popovídáme, ujistíme vás o hodnotě věcí nebo je porovnáme se sběratelskými trendy. Pokud se chcete v rodině například spravedlivě rozdělit či znát jejich opravdovou hodnotu, nebojte se k nám přijít. Nebudeme se zlobit, když si věc spolu s našimi informacemi odnesete. Rádi se o své zkušenosti podělíme. Konec konců, můžete srovnávat i s věcmi vystavenými k prodeji. Máme v obchodě zhruba 10.000 položek.

Pokud potřebujete odhad šperku, prstenu, diamantu, obrazu nebo jakékoli jiné starožitnosti, tak u nás jste na správné adrese. Informujte se u nás v prodeji nebo nákupu.

Posouzení a odhad provedeme vždy zdarma v případě, že věc chcete nabídnout k prodeji. V případech, kdy potřebujete písmené hodnocení účtujeme poplatek v řádu stovek korun. Navštivte nás ve výkupních hodinách, tedy ve středy a čtvrtky 10-12 a 14-17 hod. Při větším množství nebo velmi cenných předmětech je možné domluvit i individuální návštěvu v našich prostorech či přímo u vás doma. Šperky je však třeba pro přesné a zodpovědné měření a posouzení přinést k nám.

Odhad šperk diamant

Naší specializací jsou šperky, zejména šperky s diamanty - brilianty. Pro posouzení jejich kvality a ceny používáme nejmodernější a nejpřesnější pomůcky a přístroje. Samozřejmostí je vydávaný certifikát pravosti ke každému šperku. Brilianty nakupujeme přímo na světových burzách, příznivou cenu dosahujeme vyloučením všech mezičlánků a dalších obchodníků. Největší zárukou je dlouholetá praxe v oboru s danou specializací. Po absolvování vysoké školy bylo mou praxí 5 let na Puncovním úřadě Praha ve funkci inspektora, poté práce ve zlatnickém družstvu Soluna Praha a pak již stále od roku 1990 v obchodě Antikvita.

Odhad obrazu

Pro stanovení hodnoty a ceny obrazu je důležité určit jeho stáří, techniku provedení, eventuelní opravy a poškození. Samozřejmě nejvíc se v současné době hodnotí autor, tedy jméno malíře. Je třeba rozpoznat signaturu a vyloučit jakékoli pochybnosti o pravosti. Opíráme se o dlouholeté zkušenosti i technické pomůcky, bohatou knihovnu srovnatelných děl, signatur, aukčních výsledků, spolupracujeme se zkušenými restaurátory, konzultujeme i s Národní galerií v Praze, zajistíme posudek uznávaných kunsthistoriků.

Jsme schopni zajistit i odbornou opravu obrazu nebo dobové odpovídající rámování.

Starožitné umění Antikvita - prodej starožitností

Bohužel obchod je opět uzavřen

dle pokynů vlády... Opět nevím na jak dlouho. Pokud však budete cokoli potřebovat, kontaktujte mne, prosím, prostřednictvím mailu. Rád všem mým zákazníkům vyjdu vstříc. Nebudu zde každý den, ale po domluvě mohu vyplatit prodané, nebo prodat nevyprodané. ing. A. Popelák, majitel

Děkujeme

všem našim zákazníkům za důvěru, se kterou nám v této těžké době svěřili své věci k prodeji. Snažili jsme se pro to udělat maximum. Dík patří také všem věrným zákazníkům, kteří se k nám po léta vracejí a pomohli tak nám i všem, které zastupujeme, svými nákupy k udržení našeho obchodu. Byli jste skvělí!!! Přejeme štěstí a zdraví a těšíme se na všechny. Vaše Antikvita